Wymiana opon – czy konieczna jest sezonowa wymiana opon

W naszym kraju sezonowa wymiana opon nie jest obowiązkowa, jednak co roku pojawiają się głosy, by jednak wprowadzić taki obowiązek. Czy słusznie? Warto się nad tym zastanowić.

Gdy przychodzi jesień, a z nią niższe temperatury, aż w końcu spada śnieg, wielu kierowców inwestuje w nowe opony zimowe lub wymienia na jeszcze zdatne do użytku opony używane. Wiąże się to oczywiście z długimi kolejkami na wulkanizacjach. Jednak z roku na rok można zauważyć, że coraz więcej kierowców ma świadomość tego, że sezonowa wymiana opon jest bardzo istotna. Przecież chodzi tutaj o bezpieczeństwo nie tylko nasze, ale również innych uczestników ruchu.

Wymiana opon – kiedy je wymieniać

My jako kierowcy szczególnie powinniśmy mieć osobisty interes w wymianie opon. Mieszanki gum, z których zrobione są opony zimowe i letnie, znacznie się od siebie różnią, dlatego używanie jednej z nich przez cały rok nie dość, że powoduje jej szybsze zużycie, to stwarza zagrożenie nie tylko dla nas. Jednak należy wspomnieć, że nie jest prawdą, że brak wymiany opon automatycznie stwarza zagrożenie, bowiem w ostatnich latach dużym powodzeniem cieszą się opony całoroczne. Jest to opcja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze oraz nie mają czasu na ich wymianę dwa razy w roku – jesienią i wiosna.

Trzeba wiedzieć, kiedy jest odpowiedni moment na zmianę opon z letnich na zimowe. Otóż najlepiej dokonać tego, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej 7o C. Dlatego nie warto czekać na jesienne przymrozki, ponieważ wtedy możemy być pewni, że utkniemy w kolejkach do wulkanizacji, dlatego koniec października, początek listopada to odpowiednia pora na działanie.

Popularne tagi: wymiana opon Rybnik , opony Rybnik , konfigurator opon Rybnik , opony Mikołów

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.facebook.com/serwisoponkret/
wymiana opon Rybnik

Dojazd: