Trening EMS – czym jest?

Trening EMS – podstawowe informacje

Trening EMS, czyli elektrostymulacja mięśni, to innowacyjna metoda ćwiczeń, która rewolucjonizuje świat fitnessu. Charakteryzuje się ona wykorzystaniem impulsów elektrycznych do pobudzania mięśni, co pozwala na intensywne treningi, zapewniające szybsze i efektywniejsze wyniki. Podczas sesji EMS, specjalnie zaprojektowany kombinezon z elektrodami wysyła impulsy elektryczne do mięśni, co powoduje ich skurcze i wzmacnia działanie każdej serii ćwiczeń. To podejście umożliwia trening całego ciała, włączając w to mięśnie głęboko położone, których trudno jest dotrzeć za pomocą tradycyjnych ćwiczeń. Nic więc dziwnego, że trening EMS zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących skutecznych, czasowo oszczędnych i innowacyjnych metod poprawy formy fizycznej.

Zalety treningu EMS

Teraz, gdy dowiedziałaś się, czym dokładnie jest trening EMS i jakie elementy go charakteryzują, przyszedł czas, aby zgłębić kwestię, która przyciąga coraz więcej entuzjastów tego innowacyjnego podejścia do ćwiczeń. 

 • Trening EMS umożliwia intensywny trening mięśni w krótkim czasie. Sesje trwają zazwyczaj od 20 do 30 minut, co pozwala oszczędzić cenny czas.
 • Regularne treningi EMS mogą pomóc w spalaniu kalorii i redukcji tkanki tłuszczowej.
 • EMS pozwala na intensywne treningi mięśni głębokich, co jest trudne do osiągnięcia za pomocą tradycyjnych ćwiczeń.
 • Dzięki intensywnemu pobudzeniu mięśni, trening EMS może przyspieszyć proces budowy siły i masy mięśniowej.
 • Trening EMS może pomóc w poprawie postawy ciała poprzez wzmacnianie mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej sylwetki.
 • Regularne ćwiczenia EMS mogą poprawić elastyczność mięśni, co może pomóc w uniknięciu sztywności i bólów.
 • EMS jest lżejszy dla stawów niż tradycyjne treningi z obciążeniem, co sprawia, że jest bardziej odpowiedni dla osób z problemami z układem kostno-stawowym.
 • Dzięki braku konieczności używania ciężkich obciążeń, ryzyko kontuzji podczas treningu EMS jest znacznie mniejsze.
 • Trening EMS może zwiększyć wydolność organizmu, poprawiając zdolność do wykonywania długotrwałych ćwiczeń.
 • Programy EMS prowadzone są przez trenerów personalnych. Dzięki temu trening dostosowywany jest do indywidualnych celów i potrzeb, co zapewnia efektywną i spersonalizowaną formę treningu.
 • Trening EMS może być skutecznym uzupełnieniem tradycyjnych ćwiczeń, pomagając osiągnąć lepsze wyniki.
 • EMS może pomóc w redukcji cellulitu przez poprawę krążenia krwi i limfy.

Co wybrać: siłownie czy trening EMS?

Tradycyjny trening na siłowni i trening EMS to dwie różne metody poprawy kondycji fizycznej, z każdą z nich posiada unikalne cechy. W tradycyjnym treningu na siłowni, efekty osiągane są poprzez podnoszenie obciążeń i wykonywanie różnorodnych ćwiczeń, co stymuluje wzrost masy mięśniowej i siły. Ten rodzaj treningu jest znany i ceniony przez wielu sportowców i entuzjastów fitnessu.

Z drugiej strony, trening EMS opiera się na elektrycznych impulsach, które bezpośrednio pobudzają mięśnie do pracy. Oznacza to, że podczas jednej sesji EMS można aktywować znacznie więcej mięśni niż podczas tradycyjnych ćwiczeń na siłowni. Efektem jest szybszy wzrost siły i wytrzymałości mięśniowej, a także przyspieszone spalanie kalorii.

Tradycyjny trening na siłowni może być bardziej odpowiedni dla osób, które cenią sobie własną kontrolę nad rodzajem i intensywnością ćwiczeń oraz preferują tradycyjny, bardziej spokojny trening. Natomiast trening EMS jest doskonałą opcją dla tych, którzy poszukują szybkich efektów pod okiem trenera.

Zaletą treningu EMS jest to, że efekty ćwiczeń będą szybciej zauważalne niż w przypadku tradycyjnej formy ćwiczeń. Co więcej, wystarczy wykonywać 2 treningi EMS w tygodniu przez kilka tygodni, aby zobaczyć pierwsze, spektakularne efekty!

Gdzie na trening EMS w Warszawie?

Interesuje cię sprawdzone miejsce jeśli chodzi o trening EMS? Warszawa posiada idealną lokalizację, w której można przeprowadzić trening EMS. Mowa o BodyBar na Mokotowie. Salon zapewnia klientom bezpieczny i nowoczesny sprzęt do treningu EMS oraz profesjonalnego trenera. Umów się już dziś na trening testowy pod numerem telefonu 22 403 02 02 lub 797 772 228. Zapraszamy!