Kamienie naturalne – ponadczasowy dodatek

Nie od dziś wiadomo, że kamienie naturalne są po prostu piękne. Od wielu lat produkuje się z nich biżuterię i różne ozdoby. Niektórzy wierzą w ich terapeutyczną i ezoteryczną moc, która pomaga w różnych dolegliwościach.

Kamienie naturalne, często nazywane szlachetnymi, wykorzystuje się do produkcji biżuterii. Są one trwałe, mocne oraz mocno błyszczące. Kamienie szlachetne nazwę zawdzięczają swojemu rzadkiemu występowaniu w przyrodzie. Dlatego też uznawane są za najcenniejsze w świecie jubilerskim. Zazwyczaj osadza się je w złocie lub srebrze.

Najbardziej znanym i pożądanym na całym świecie jest diament. Jego oszlifowana wersja to brylant. Częściej można spotkać tę drugą wersję. Najczęściej spotykamy brylanty osadzone w pierścionkach czy też naszyjnikach.

Mniej twarde i trwałe kamienie naturalne, które występują w przyrodzie, nazywane są kamieniami półszlachetnymi, a to ze względu na swoją mniejszą wartość jubilerską. One również są wykorzystywane do produkcji biżuterii.

Biżuteria tworzona z kamieni naturalnych jest artystyczna i unikatowa. Stanowi ona piękny dodatek do stroju kobiety, wyraża jej styl, poczucie smaku czy estetyki. Daje kobiecie poczucie wyjątkowości. Rzadko spotyka się kamienie o jednakowym wybarwieniu. Stąd też ich zadziwiający i ekscytujący urok, ponieważ zazwyczaj dany egzemplarz jest unikatowy.

Jeśli chodzi o ezoteryczną i terapeutyczną moc kamieni naturalnych, warto wspomnieć, że w ich moc wierzyli już starożytni Egipcjanie, Babilończycy, Grecy i Rzymianie. W tradycyjnej medycynie chińskiej, jak i w indyjskiej metoda leczenia kamieniami naturalnymi jest stosowana do dzisiaj. Trzeba oczywiście pamiętać, że sposoby leczenia kamieniami naturalnymi nie mają potwierdzenia w badaniach naukowych, a przed zastosowaniem danej metody warto skonsultować się z lekarzem.