Laser frakcyjny – wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Laser frakcyjny to wszechstronne urządzenie, które wykorzystywane jest do walki ze zmarszczkami, głębokimi bliznami i rozstępami, a także z różnego rodzaju zmianami skórnymi. Warto się jednak zastanowić, czy zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego są bezpieczne dla każdego? Czas się przekonać, jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu, a także czy są one bolesne i kiedy można spodziewać się pierwszych efektów

 

Laser frakcyjny – wskazania do zabiegu

Zabiegi z laserem frakcyjnym są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jednak szczególnie poleca się je osobom, które zmagają się problemami takimi jak:

  • zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie,
  • blizny potrądzikowe,
  • blizny pooparzeniowe,
  • blizny pooperacyjne,
  • rozstępy,
  • pomarszczone i zniszczone dłonie,
  • przebarwienia na skórze.

Laser frakcyjny jest zabiegiem, który przyczynia się do szybkiego, widocznego odmłodzenia skóry, a także wyrównania jej kolorytu. Dodatkowo zwiększa on gęstość skóry właściwej i poprawia jej sprężystość niemal natychmiast po wykonaniu zabiegu.

Sprawdź ofertę zabiegów tutaj: laser frakcyjny Lublin

 

Laser frakcyjny – przeciwwskazania

Do zabiegu nie powinny zgłaszać się kobiety w ciąży, a także karmiące piersią ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Przed zabiegiem z laserem należy zrezygnować z opalania zarówno z kąpieli słonecznej na plaży, jak i w solarium. Nie zaleca się również przyjmowania witaminy A oraz beta-karotenu co najmniej przez dwa tygodnie przed zabiegiem, ponieważ składniki te mają wpływ na koloryt skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *