Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kremu?

Rynek kosmetyczny na przestrzeni ostatnich lat rozrósł się w zastraszającym tempie. Obecnie dostępnych mamy tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy marek, spośród których każda oferuje nam coś, co jest najlepsze, najbardziej wyjątkowe i sprawi, że poczujemy się najpiękniejsze na świecie. Abstrahując już od marek, samych rodzajów kosmetyków pielęgnacyjnych jest tak wiele, że podczas ich przeglądania może się zakręcić w głowie, a co tu dopiero mówić o dokonaniu właściwego wyboru na przykład w kwestii kremu do twarzy. Te podczas zakupów bywają wyjątkowo problematyczne, ponieważ dzielą się nie tylko na marki, ale i na kategorie wiekowe, dopasowanie do rodzaju cery, formy (żelowe, kremowe, maślane, płynne), mniej lub bardziej eko, testowane na zwierzętach lub nie… Zwariować można już podczas czytania napisów na opakowaniach (które w żadnym wypadku nie powinny być decydującym czynnikiem). Jak więc wybrać idealny krem dla siebie?

 

Podział kremów na kategorie wiekowe

To chyba najprostsze kryterium, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru kremu do twarzy – nie jest jednak najważniejsze, choć wiadomo, że trzydziestolatka nie powinna celować w kremy 60 plus. Warto jednak orientacyjnie zacząć od wybrania działu ze specyfikami w grupie zbliżonej do swojego wieku. Jeśli jednak masz 28-29 lat, możesz sięgnąć po specyfiki z działu 30 plus (i analogicznie 38-39 – 40 plus i tak dalej…).

 

Dobry skład to podstawakrem z witaminą C

Jeśli czytanie składów do tej pory było dla Ciebie czarną magią, najwyższa pora to zmienić! To właśnie jest najważniejsze zarówno podczas kupna kremu, jak i każdego innego kosmetyku. Poczytaj na ten temat w Internecie, aby dowiedzieć się jakich szkodliwych substancji w kremach unikać, a jakich nawilżających czy wygładzających składników szukać w składach inci. Dzięki temu sprawdzisz, czy ulubiony krem z witaminą C kupiony w https://beautyk.pl/pl/p/BIOLINE-Krem-z-witamina-C-/338  rzeczywiście ma ją w składzie i czy Twój ulubiony aloesowy krem pod makijaż faktycznie jest tak nawilżający, jak o tym przekonuje producent.

 

Dopasowanie do rodzaju cery

To kwestia prawie tak samo ważna jak skład – jeśli bowiem na przykład masz cerę suchą i wybierzesz mocno matujący krem, możesz zrobić delikatnej skórze swojej twarzy niemałą krzywdę. Nie zobaczysz także upragnionych rezultatów, nakładając rozświetlający krem przy cerze tłustej.

Jak to mówią – czytaj, patrz i ucz się – poza poznaniem składów musisz też jak najlepiej poznać potrzeby swojej cery, bo to gwarancja do sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *