Wydłuż żywotność swojej peruki!

Peruki już dobrych kilka lat temu przestały być tematem tabu – obecnie są one używane nie tylko przez osoby zmagające się z poważnymi problemami powodującymi nadmierne wypadanie oraz przerzedzanie się włosów, ale także przez te, które pragną w sposób nieinwazyjny oraz w pełni bezpieczny zmienić swój wygląd poddając go błyskawicznej metamorfozie. Niezwykle cieszy nas to zainteresowanie perukami, jednakże zauważamy także, że wiąże się ono ze zwiększającą się częstotliwością pytań konsumentów o to w jaki sposób można by wydłużyć ich żywotność, tak aby służyły one nawet przy codziennym użytkowaniu co najmniej przez kilka następnych miesięcy.

Ważne jest, aby pamiętać o prawidłowej pielęgnacji, przechowywaniu oraz stosowaniu peruk naturalnych i sztucznych – to właśnie te trzy aspekty bezpośrednio przekładają się na ogólną prezencję wyrobu oraz szybkość jego zużywania się. Jeżeli chodzi o używanie produktów będących bohaterami naszego dzisiejszego wpisu, to warto unikać sytuacji, w których będą one przez dłuższy okres czasu narażone na ekspozycję na niekorzystne warunki atmosferyczne czy też czynniki zewnętrzne. Przechowywanie to z kolei przede wszystkim zdejmowanie peruki przed udaniem się na spoczynek i umieszczanie jej na specjalnym stojaku, dzięki którego wykorzystaniu minimalizowane jest ryzyko że poszczególne jej pasemka ulegną skołtunieniu lub splątaniu.

Aby zmaksymalizować żywotność posiadanej peruki, warto także przywiązać większą wagę to jego pielęgnacji – zastępując przede wszystkim standardowe, dedykowane włosom naturalnym kosmetyki i środki lecznicze tymi, które to opracowane zostały z myślą o perukach i dopinkach. Jeżeli nie jesteśmy w stanie nabyć ich w lokalnym sklepie, supermarkecie czy też drogerii, zawsze istnieje możliwość zwrócenia się z prośbą o pomoc do naszych ekspertów, którzy to z radością dostosują kosmetyki oraz środki pielęgnacyjne do specyfiki posiadanego produktu. Sprawi to, że z biegiem czasu nie tylko nie będzie on dodatkowo uszkadzany poprzez wystawienie na działanie szkodliwych składników, ale także o wiele dłużej niż standardowo będzie się on legitymował zniewalającą wręcz prezencją i elastycznością, zbliżonymi do tych które zachwyciły nas podczas początkowego zakupu peruki.

 

Ze swojej strony pragniemy także zalecić delikatne, powolne szczotkowanie peruk naturalnych i sztucznych poprzez wykorzystanie w tym celu specjalistycznych grzebieni czy szczotek, które to posiadają niewielkie, bardzo delikatne oraz szeroko rozstawione ząbki, co minimalizuje ryzyko rozwiązania supełków, przy pomocy których producenci przymocowali poszczególne pasemka peruki włosów naturalnych lub też włosa syntetycznego o podwyższonej wytrzymałości do monofilamentowej bazy produktu. Jesteśmy przekonani, że jeżeli będą się Państwo stosować do wytycznych przedstawionych w ramach niniejszego wpisu, raz nabyty produkt perukarski będzie Państwu służył przez długie miesiące, natomiast konieczność jego wymiany na nowy zostanie znacznie odsunięta w czasie lub też nie wystąpi w ogóle.

 

Popularne tagi: peruki kraków , peruki kraków sklep