Jak masować receptory na stopach – automasaż w domu

Od dawna wiadomo, iż stan stóp ma duży wpływ na nasze samopoczucie, dlatego też warto o nie zadbać. Odpowiednia pielęgnacja, wygodne buty oraz ćwiczenia zapewniające prawidłowe krążenie krwi to tylko niektóre z metod pomagających zachować zdrowe stopy. Ostatnio coraz większą popularność zyskuje nowa metoda, wywodząca się z szeroko rozumianej medycyny alternatywnej, chodzi tutaj o masowanie receptorów znajdujących się w podeszwie każdej stopy. Tego rodzaju leczniczy masaż, nazywany jest refleksoterapią. Można wykonywać tego rodzaju zabiegi ręcznie, lecz naszym zdaniem najlepszym sposobem jest korzystanie ze specjalistycznego urządzenia, jakim jest masażer do stóp, skupiający się właśnie na pobudzeniu receptorów.

Co to takiego receptory

Na podeszwie stóp znajduje się kilka tysięcy zakończeń nerwowych, które prowadzą bezpośrednio do mózgu oraz innych ważnych organów wewnętrznych. Zakończenia te, to tak zwane receptory. Według wielu specjalistów odpowiednie ich masowanie ma wpływ na połączone z nimi części ciała. Masaż taki jest rodzajem akupresury, a jego zadaniem jest stymulacja procesów samoleczniczych organizmu oraz przywrócenie naturalnej równowagi fizjologicznej, zarówno ciała, jak i umysłu.

Receptory na stopach działają jak przyciski resetujące złe ustawienia i przywracające naturalne dla organizmu reakcje oraz prawidłowy sposób działania. Dlatego też ważne jest odpowiednie ich stymulowanie, w zgodzie z przyjętymi zasadami. Pozwala na to korzystanie z urządzeń takich jak niezawodny masażer stóp FootInn II, firmy Casada. Jest to wyjątkowo wygodne urządzenie o kompaktowych rozmiarach, które zapewnia kompleksowy masaż całych stóp, od palców, aż po pięty.

Współczesna technika w służbie refleksoterapii

Konstrukcja nowoczesnych masażerów do stóp, takich jak FootInn II, pozwala na przeprowadzenie zabiegów relaksujących, rozluźniających, a także pobudzających krążenie. Dzięki takiemu profesjonalnemu masażowi receptory na stopach są pobudzane w prawidłowy sposób, a co za tym idzie, także organy z nimi połączone stymulowane są do właściwej pracy.

Urządzenia tego rodzaju wyposażone są w szereg przydatnych funkcji takich jak automasaż receptorów. Wystarczy, iż uruchomimy interesującą nas funkcję i wygodnie usiądziemy, a masażer zajmie się resztą. Urządzenia takie są wygodne, estetycznie wykonane, a co najważniejsze całkowicie bezpieczne. Korzystając z nich, nie tylko się odprężymy, ale zadbamy o swoje zdrowie, dobre samopoczucie i optymistyczne nastawienia do życia.

Po masażer FootInn II zapraszamy na stronę https://casada.pl/produkt/footinn-ii/