Jak wybrać odpowiedni kolczyk do pępka?

Kolczyk w pępku to marzenie nie jednej nastolatki, czy też dojrzewającej buntowniczki. Kolczyk w tym miejscu kojarzy się zwykle z nie zależnością i wolnością. Często nieakceptowana decyzja przez rodziców, a jak wiadomo to, co zakazane najlepiej smakuje,  zwłaszcza w wieku dojrzewania. Gdy już się jest zdecydowanym na piercing,  warto wiedzieć,  jak poradzić sobie z pielęgnacją i higieną po przekłuciu oraz jak przebiega sam okres gojenia się rany, a także jakie kolczyki wybrać.

Pielęgnacja i higiena

Ważne jest, aby po takim świadomym okaleczeniu ciała  odpowiednio i starannie zadbać o pielęgnację i higienę rany po zabiegu. Zadbanie o przekłute miejsce, pozwoli  uniknąć infekcji oraz ewentualnych problemów z gojeniem się rany. Miejsce przekłucia należy przemywać nawet  trzy razy dziennie roztworem soli fizjologicznej bądź odpowiednim preparatem dezynfekującym.

Czas rekonwalescencji

Okres dwóch pierwszych tygodni po przekłuciu nie należy do najprzyjemniejszych. Może pojawić się obrzęk, zaczerwienie, a także niewielkie krwawienie. Po kilku tygodniach rana zewnętrznie będzie wyglądała na zagojoną, niestety jednak tak nie jest. Czas na zagojenie się rany jest dosyć długi, może trwać  nawet kilka miesięcy, aby wszystkie przekłute warstwy skóry się pozrastały.

Jakie kolczyki do pępka na początek?

Pierwszy kolczyk założony po przebiciu pępka powinien być wykonany  z odpowiedniego tworzywa. Najlepiej sprawdzi się tu kolczyk wykonany z tytanu, stali chirurgicznej bądź innego materiału niezawierającego niklu. To właśnie nikiel powoduje najczęstsze reakcje alergiczne. Każdy dobiera kolczyki według siebie, wiec jest to sprawa indywidualna. Wybór kolczyków jest przeogromny, wiele wzorów jest czerpanych z czasów starożytności.

Po więcej informacji zapraszam na stronę: kolczyk do pępka