Manekin packshot, czy całopostaciowy? Podpowiadamy czym się różnią!

Na rynku dostępnych jest wiele rodzai manekinów. Jednymi z nich są te całopostaciowe, które najczęściej spotykamy na sklepowych witrynach, a także packshot. Te drugie w ostatnim czasie zdecydowanie zyskały na popularności.

Manekin packshot – czym się charakteryzuje i jakie ma zastosowanie?

Ten typ manekinów swoje zastosowanie znalazł w szczególności w katalogach internetowych. To właśnie tam potrzebne są dobrze wykonane zdjęcia, na których odpowiednio prezentują się różne elementy garderoby. Kukły pozbawione są głów, nie mają również kończyn. Jednak warto zauważyć, ze są wyposażone w przedłużenia pozwalające na dobre zaprezentowanie np. koszulki z krótkim rękawem. Nie ma również nic na przeszkodzie, by wykorzystać tego rodzaju manekina w prezentacji odzieży umieszczonej we wnętrzu sklepu. Jako iż nie zajmuje on zbyt wiele miejsca to można go spokojnie ustawić na jakimś podwyższeniu, by lepiej pokazać oferowany produkt.

Manekiny całopostaciowe

Manekiny całopostaciowe to tak jak wspomnieliśmy jedne z najczęściej umieszczanych kukieł na sklepowych witrynach. Bardzo często można je znaleźć również we wnętrzach sklepów, a także w punktach usługowych. Nie budzi również zaskoczenia fakt, iż są one ustawiane także w punktach krawieckich, gdzie prezentują dzieła krawca/krawcowej. Tego rodzaju manekiny występują w kilku różnych wariantach. Pierwszym podziałem będzie ten na manekiny ściśle nawiązujące do wizerunku człowieka jak i te abstrakcyjne. Te drugie cechują często: brak rys twarzy, głowa w kształcie jaja. Z kolei pierwsze posiadają rysy twarzy, mogą mieć naklejki imitujące oczy, czy usta, a także peruki. To, który model zostanie wybrany przez właściciela sklepu jest oczywiście kwestią indywidualną, ponieważ powinien on zgrać ją z posiadanym asortymentem. Warto na początek rozeznać się w dostępnych opcjach. W tej kwestii jak zawsze niezawodny będzie internet. Można między innymi wejść na stronę producenta https://sklep.moremannequins.pl/specjalne-packshot.71. Tam można również trafić na manekiny całopostaciowe specjalne. Dzięki nim można bardzo dobrze wypromować posiadany asortyment. Odzież ciążową zaprezentuje manekin ciążowy, czyli taki o zaokrąglonych kształtach. Z kolei bielizna będzie bardzo dobrze wyglądała na manekinie bieliźnianym. Bardzo ciężkie do pokazania są właściwości ubrań sportowych. Jednak nie będzie to niewykonalne, gdy właściciel sklepu zainwestuje w manekina sportowego lub giętkiego. Nie ulega więc wątpliwości, że czy manekin packshot, czy całopostaciowy, oba są bardzo potrzebne przy podnoszeniu wyników sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *