Ile zarabia instruktor fitness?

Obecnie promuje się zdrowy tryb życia. Codziennie możemy spotkać się z opiniami na temat tego, w jak niezdrowym świecie żyjemy i jakie niebezpieczeństwa czekają na nasze zdrowie. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zwiększenie swojej aktywności fizycznej. Dlatego właśnie coraz więcej osób uczęszcza na siłownię, zwraca uwagę na swoją dietę, a także korzysta z pomocy instruktora fitness. Instruktor fitness jest zawodem, który staje się coraz popularniejszy. Warto jednak dowiedzieć się czym zajmuje się taki instruktor, a także ile zarabia?

Kim jest instruktor fitness?

Instruktor fitness to osoba, która zajmuje się prowadzeniem zajęć ruchowych z grupą osób. Zazwyczaj są to intensywne ćwiczenia fizyczne, które wykonuje się w formie zabawy, podczas tańca i do rytmu muzyki. Instruktor zajmuje się wymyśleniem choreografii, a także nauczeniem jej grupy. Miejscem pracy, jest oczywiście siłownia, jednak takie zajęcia można prowadzić również na basenach i w szkołach.

Prowadzenie zajęć to nie wszystko. Instruktor zajmuje się również przygotowaniem choreografii w taki sposób, by była ona dopasowana do wieku osób w grupie, a także tak, by zajęcia nie były zbyt forsujące i nie narażały na kontuzje. Jest to więc bardzo odpowiedzialne zajęcie. Podczas przygotować trzeba zwrócić uwagę na potrzeby grupy, miejsce ćwiczeń, wiek uczestników, a także czas wykonywania.

Oni przygotują Cię do zawodu: instruktor fitness kurs

Ile zarabia instruktor?

Istotną kwestią jest również wynagrodzenie, na jakie może liczyć instruktor fitness w Polsce. Przyjmuje się, że średnie zarobki w tym zawodzie wynoszą około 2000 złotych netto. Jednak najlepiej zarabiający przedstawiciele tego zawodu mogą dostać nawet 2700 złotych netto. Natomiast osoby, które zarabiają najmniej, mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 1600 złotych netto. Okazuje się, że najwięcej zarabiają instruktorzy w województwie mazowieckim, a także śląskim i pomorskim. Jeżeli jednak chodzi o miasta, to na największe zarobki można liczyć w Warszawie.

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
instructor fitness kurs

Dojazd:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *