Rozmiar pierścionka zaręczynowego – jak sprawdzić?

Zaręczyny – pierwszy krok ku wspólnej podróży przez życie. Szukasz sposobu, aby były idealne. Chcesz dać ukochanej to, co będzie wspominać przez lata i opowiadać kiedyś dzieciom. Ważny jest moment i miejsce, w którym się oświadczysz. Ale podstawą zaręczyn jest pierścionek, który ma Twoją wybrankę zauroczyć i okazać, jak jest dla Ciebie ważna.

Pierścionek idealnie dopasowany

Być może głowisz się, jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego. Zadanie tym trudniejsze, jeśli chcesz, by zaręczyny były tajemnicą i niespodzianką. Oto 3 podpowiedzi, jak możesz to zrobić:

  • Jeżeli Twoja wybranka nosi inny pierścionek na serdecznym palcu (czwarty od kciuka), spróbuj go zdobyć na moment. Możesz zanieść go do salonu jubilerskiego, w którym obsługa określi rozmiar;
  • Pomiaru możesz dokonać sam przy użyciu suwmiarki. Ważne: nie używaj linijki ani miarki krawieckiej. Pomiar będzie niedokładny. Tylko suwmiarka daje wiarygodny wynik. Mierzysz wewnętrzną średnicę pierścionka;
  • Przepytaj najbliższych: jej przyjaciółkę, mamę, koleżankę. Poproś, by wzięły udział w Twoim śledztwie i spróbowały uzyskać tę cenną dla Ciebie informację.

Jak nie należy mierzyć pierścionka?

Panowie bywają pomysłowi w bojach o rozmiar pierścionka. Niektóre sposoby zawiodą na pewno.

Dlatego nie należy:

  • owijać palca ukochanej nitką podczas snu
  • nakładać obecnie noszonego pierścionka na własny, pasujący palec i przyjmować jego wielkość za wzór
  • wykonywać odcisku w plastelinie lub mydle. Uzyskany rozmiar potrafi znacznie różnić się od faktycznego.

Rozmiary pierścionków – wspólny wybór

Jeżeli Twój zamiar oświadczyn nie jest tajemnicą, zaproś ukochaną do jubilera. Sprawdzi, jaka wielkość pierścionka jest potrzebna. A może Twoja wybranka chciałaby również sama wybrać swój pierścionek? Zapytaj. Niektóre kobiety lubią, gdy daje im się możliwość wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *