Budowa e-papierosów – krok po kroku

Niezależnie od modelu, a także czy jest to e-papieros do 50, 100 zł, czy droższy, podstawy zawsze będą takie same. Co w związku z tym warto wiedzieć, zanim sięgniemy po papieros elektroniczny?

Podstawowa budowa e-papierosów

Mówiąc o papierosach elektronicznych mamy na myśli jego ogniwo elektryczne lub akumulator, atomizer i pojemnik na liquid. Te 3 elementy stanowią podstawową budowę, dzięki której nasz e-papieros będzie działał.

Różnice w budowie e-papierosów zależnie od ich ceny

Do najtańszych papierosów elektronicznych należą, te o najprostszej, nierozkładanej budowie. W przeciwieństwie do tych bardziej zaawansowanych, możliwych do rozłożenia, te mają bliżej określoną żywotność. W przypadku najprostszych e-papierosów mówi się o nich jako jednorazowe, czyli wystarczające na ilość zaciągnięć zbliżoną do klasycznej paczki fajek.

Tanie papierosy elektroniczne do 50, 60 zł, mają już konstrukcję, którą opiszemy dokładniej poniżej. Ich główną zaletą jest możliwość ładowania, a więc długotrwałego użytkowania. Do takich e-papierosów należy jednak dokupywać grzałki oraz liquidy.

Zasilanie, dzięki któremu nasz e-papieros działa

Decydując się na zakup papierosa elektronicznego do 50 czy nawet 200 zł, musimy wybrać między wbudowanym akumulatorem a wymienialnym. Pierwszy z nich ma możliwość ładowania, drugi wymaga kupowania nowych elelemtów, w przypadku ich wyczerpania. To czy wolisz regularnie podłączać do źródła energii swojego e-papierosa czy też zakupić i nosić przy sobie zapasowe akumulatory, zależy wyłącznie od ciebie

Atomizer e-papierosów

Atomizer, inaczej czajniczek, zbudowany jest z grzałki oraz pojemniczka na liquid. Do wyboru mamy wymienne części lub stałe, a także plastikowe i szklane.

W przypadku grzałek lepiej postawić na wymienne, gdyż pozostający na nich osad, może pogorszyć smak e-papierosów i tym samym zmniejszyć przyjemność użytkowania. Szklane, bezbarwne rurki czajniczka to także lepszy wybór – są odporne na niepożądane reakcje chemiczne.