Kamień elewacyjny jaki materiał najlepiej wybrać?

Kamień elewacyjny? A może panele elewacyjne? Co wybrać? Budowa domu wiąże się nie tylko z kosztami, ale również z pomysłami, które trzeba zrealizować. Mając w ręku plan budowy domu, oczyma wyobraźni widzimy już tlący się ogień w kominku, podczas kiedy nie mamy jeszcze nawet wybranego materiału na elewację ! A przecież to od elewacji w dużej mierze zależy, jak długo nasz dom będzie trzymał ciepło!

Kamień elewacyjny: jaki materiał najlepiej wybrać?

Obecnie do łask wraca wszystko, co pochodzi od matki natury. Coraz częściej doceniamy naturalne piękno i nasz wybór pada właśnie na naturalny kamień elewacyjny, który zdobywa serca wielu konsumentów swoją strukturą. Warto pamiętać, że przy sztucznych tworzywach nie mamy pewności iż materiał będzie cechować się długą żywotnością. Jeśli nawet producent zapewnia nas, że materiał będzie trwały to niestety dla nas jako konsumentów wcale nie oznacza to, że po kilku latach zachowa swój pierwotny wygląd. W przypadku kamienia naturalnego nie będziemy mieli takich zmartwień.

Panele elewacyjne czy płytki kamienne?

Panele elewacyjne są obecnie nowością, która idealnie wyróżni Twój dom spośród innych budynków. Dodatkowo ich zaletą jest fakt, że mają bardzo łatwy montaż oraz można je łączyć z wieloma różnymi materiałami.

Jeśli jednak chcesz stworzyć efekt domu z kamienia – możesz wybrać płytki kamienne. Są one ponadczasowe i eleganckie, a efekt z ich użyciem zawsze jest efektowny. Ich niebywałą zaletą jest to, że jeśli dajemy kamień na ścianę to również zapewnimy sobie fantastyczną izolację domu przed wilgocią.

Tak naprawdę wybór zależy od naszych gustów oraz zasobów finansowych, które chcemy przeznaczyć na elewację. Jeśli jednak mamy trudność z podjęciem decyzji dobrze jest wybrać sklep bądź dostawcę, który oprócz produktów i materiałów najwyższej jakości – chętnie posłuży nam również doradztwem przy wyborze materiału na elewację oraz wytłumaczy różnicę między produktami, które nas interesują.

Pamiętajmy, że elewacja w naszym domu ma służyć nam na lata.

Artykuł powstał we współpracy SKALITE Kamień naturalny https://www.skalite-kamien.pl/