Pierścionek zaręczynowy – z jakim kamieniem wybrać?

Szukasz idealnego pierścionka zaręczynowego i nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Z brylantem, szafirem, a może z cyrkoniami? Podpowiadamy!

Pierścionek z brylantem

Większość osób uważa, że jak pierścionek zaręczynowy to koniecznie z diamentami. Jak wiadomo, kobiety je uwielbiają. Ostatnio bardzo modne są duże pierścionki otoczone małymi brylancikami. Taki pierścionek jest efektowny i ponadczasowy. Znajdziesz je w większości sklepów jubilerskich. Ich cena uzależniona jest od wielkości i czystości brylantu.

Pierścionek z szafirem

Najbardziej znany pierścionek z szafirem to ten należący do Kate Middleton. Jego sercem jest nie brylant a wspomniany właśnie szafir, który otoczony jest małymi diamentami. Szafir jest kamieniem prawie tak wytrzymałym i twardym jak diament. Jest zazwyczaj niebieskiej barwy, ale można go spotkać w innych kolorach. Taki pierścionek z szafirem wygląda najefektowniej, kiedy połączymy go z małymi diamentami.

Pierścionek ze szmaragdem lub rubinem

Są kobiety, które wolą oryginalną biżuterię. Wtedy można pokusić się o zakup pierścionka z rubinem lub ze szmaragdem. Te pierścionki nie cieszą się taką popularnością jak te z diamentem, ale również prezentują się pięknie. Pierścionki z tymi kamieniami znajdziesz najczęściej w stałej ofercie jubilerów. Jednak nie stoi nic na przeszkodzie, żeby zostały pierścionkami zaręczynowymi.

Pierścionek z cyrkoniami

Pierścionki z cyrkoniami uznawane kiedyś za kicz, teraz z powodzeniem, nadają się na te zaręczynowe. Cyrkonia to nic innego jak bezbarwny syntetyczny kamień, który jest namiastką diamentu. Taką biżuterię kupisz bez większego problemu w każdym sklepie jubilerskim. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli masz mniejszy budżet na zakup pierścionka, a kupując taki pierścionek, wybierz klasyczny model z kamieniem umieszczonym centralnie.

 

Zadzwoń:
+48 609 814 008

Zobacz stronę:
https://www.beryl.pl/wydarzenia
pierścionek