Kurs instruktora – co po nim masz?

Co to właściwie jest?

Kurs instruktora fitness to modne rozwiązanie na problem jak poszerzyć swoje kompetencje. Obecnie coraz więcej osób chodzi na siłownie i ćwiczy, często bezmyślnie narażając się na kontuzje i urazy. Instruktor to zawód potrzebny w którym potrzebne jest coraz więcej osób do pracy. Poza instruktorem fitness potrzebni są również trenerzy personalni, uprawnienia na trenera i instruktora można zdobyć w takich miejscach jak Akademia Mistrzostwa Sportowego.

Na czym polega praca instruktora?

Instruktor często żartobliwie nazywany jest stróżem poprawnej techniki. Jego głównym zadaniem jest pomoc przy poprawnym wykonywaniu ćwiczeń. Poza tym na kursie zdobywa wiedzę z zakresu dietetyki, anatomii i innych zagadnień. Jest zatem osobą, która ma wiedzę wystarczającą do poprowadzenia zajęć fitness, ułożenia diety, rozpisania planu treningowego czy pomocy przy wykonywaniu ćwiczeń. Te umiejętności są oczywiście potwierdzone certyfikatem, który otrzymują osoby, które ukończyły kurs i zaliczyły egzamin. Należy pamiętać, że wymagane jest wykształcenie średnie do otrzymania certyfikatu. Jeśli jednak nadal się uczysz możesz ukończyć kurs a certyfikat otrzymasz po ukończeniu szkoły.

Co z miejscem pracy?

Jako instruktor możesz pracować na siłowni jako pomoc bądź możesz prowadzić zajęcia fitness, zumba, step, pump, trening funkcjonalny czy trening obwodowy. Jest to praca wymagająca kontaktu z drugim człowiekiem zatem osobom introwertycznym nie jest polecana. Jeśli chcesz później kształcić się dalej w kierunku fitness możesz powiększyć swoje kwalifikacje o kurs trenera personalnego dzięki, któremu będziesz mógł prowadzić własnych klientów, ich dietę, postępy i układać specjalistyczne plany treningowe.

 

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
kurs trenera personalnego

Dojazd:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *