Rozmiar pierścionka zaręczynowego – jak sprawdzić?

Zaręczyny – pierwszy krok ku wspólnej podróży przez życie. Szukasz sposobu, aby były idealne. Chcesz dać ukochanej to, co będzie wspominać przez lata i opowiadać kiedyś dzieciom. Ważny jest moment i miejsce, w którym się oświadczysz. Ale podstawą zaręczyn jest pierścionek, który ma Twoją wybrankę zauroczyć i okazać, jak jest dla Ciebie ważna.

Pierścionek idealnie dopasowany

Być może głowisz się, jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego. Zadanie tym trudniejsze, jeśli chcesz, by zaręczyny były tajemnicą i niespodzianką. Oto 3 podpowiedzi, jak możesz to zrobić:

  • Jeżeli Twoja wybranka nosi inny pierścionek na serdecznym palcu (czwarty od kciuka), spróbuj go zdobyć na moment. Możesz zanieść go do salonu jubilerskiego, w którym obsługa określi rozmiar;
  • Pomiaru możesz dokonać sam przy użyciu suwmiarki. Ważne: nie używaj linijki ani miarki krawieckiej. Pomiar będzie niedokładny. Tylko suwmiarka daje wiarygodny wynik. Mierzysz wewnętrzną średnicę pierścionka;
  • Przepytaj najbliższych: jej przyjaciółkę, mamę, koleżankę. Poproś, by wzięły udział w Twoim śledztwie i spróbowały uzyskać tę cenną dla Ciebie informację.

Jak nie należy mierzyć pierścionka?

Panowie bywają pomysłowi w bojach o rozmiar pierścionka. Niektóre sposoby zawiodą na pewno.

Dlatego nie należy:

  • owijać palca ukochanej nitką podczas snu
  • nakładać obecnie noszonego pierścionka na własny, pasujący palec i przyjmować jego wielkość za wzór
  • wykonywać odcisku w plastelinie lub mydle. Uzyskany rozmiar potrafi znacznie różnić się od faktycznego.

Rozmiary pierścionków – wspólny wybór

Jeżeli Twój zamiar oświadczyn nie jest tajemnicą, zaproś ukochaną do jubilera. Sprawdzi, jaka wielkość pierścionka jest potrzebna. A może Twoja wybranka chciałaby również sama wybrać swój pierścionek? Zapytaj. Niektóre kobiety lubią, gdy daje im się możliwość wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *