Jak spędzimy tegoroczne Walentynki?

Romantycznie, wyjątkowo, swawolnie

Walentynki świetnie zadomowiły się na całym świecie, w tym również w Polsce. Mamy świadomość, że nie jest to wybitnie słowiańskie święto i część z nas mawia z niesmakiem, że przywędrowały do nas „z zachodu”. I choć faktem jest, że o Walentynkach czytać możemy już dzięki Williamowi Szekspirowi w jego słynnym dziele, w „Hamlecie”, a  najstarszą kartką walentynkową, którą zna świat jest ta powstała w Anglii dzięki miłości męża do żony, czyli więzionego w XVI wieku twierdzy Tower w Londynie, Karola Orleańskiego. Dziś wiemy, że tradycja zrodzona w Anglii bardzo szybko przepłynęła ocean do Stanów Zjednoczonych, a stamtąd rozprzestrzeniła się na cały świat. Badania Walentynkowe przeprowadzone przez serwis matrymonialny MyDwoje.pl udowadniają, że różnice w oczekiwaniach co do Walentynek w odniesieniu do płci są nieznaczne. Sprawdziliśmy w jaki sposób Polki i Polacy pragną spędzić Walentynki, które są w końcu tylko raz w roku.

 

Nie ważne gdzie, ważne z kim i jak!

 

Powszechnie uważamy, że tylko panie doceniają romantyzm w relacjach damsko-męskich, podczas gdy dla panów jest to tylko droga do osiągnięcia celu i nie przykładają do romantyzmu zbyt wielkiej wagi. Nic bardziej mylnego! To właśnie mężczyźni zdecydowanie częściej wybierają właśnie takie wskazanie. Chcą, by właśnie ten jeden dzień w roku był wyjątkowo romantyczny. Dlatego bez trudu 37% mężczyzn właśnie romantycznie planuję spędzić  ten wyjątkowy wieczór z ukochaną. Patrzenie w kobiece oczy przy świecach, długie rozmowy trzymając w objęciach miłość swojego życia? Tak, właśnie tak panowie chcą uczcić Dzień Zakochanych. Być może chcą, by ich kobiety czuły się docenione, a może chcą zatrzymać się w pędzie dni codziennych i obdarować swoja wybrankę tym, co we współczesnym świecie najcenniejsze, czyli czasem i atencją? Również 31% ankietowanych kobiet uważa, że warto celebrować łączące je z partnerem uczucie właśnie w wyjątkowo romantyczny sposób. Nic dziwnego, skoro to właśnie panie uznajemy za romantyczki, które zauroczone literaturą miłosną i romantycznymi komediami marzą o skupieniu wzajemnie na sobie  i patrzeniu w oczy wybranka, spacerach za rękę po zaśnieżonym parku, gestach czułości i długich rozmowach przy kominku w górskim pensjonacie. Kolejne 24% kobiet nie potrzebuje w tym dniu szczególnej scenerii. Również 19% mężczyzn uważa, że nie o to chodzi w Walentynki. Twierdzą, że z chęcią zaszyją się w domowych pieleszach – ważne jest jednak to, że będzie przy nich ukochana osoba.  W tym momencie chcą być sam na sam z ukochaną i skoncentrować się na łączącym ich uczuciu, niż na aranżacji.

 

Nie ważne jak, ważne gdzie!

 

Uważacie, że miejsce nie jest ważne? Okazuje się, że dla części zakochanych miejsce okazuje się całkiem istotne. I wbrew pozorom jego wybór wcale nie jest oczywisty. 14. lutego 14% panów za najlepsze miejsce na walentynkowe świętowanie jest…. łóżko! Najważniejsze, by wylądować w nim z ukochaną kobietą i nie wychodzić z niego przez całą noc, a najlepiej przez całą dobę. I oczywiście wygrywają ci, którzy nie zasną. 8% pań chętnie przystanie na taki pomysł, wiedząc dokładnie, że w damsko-męskiej grze nie chodzi tylko o platoniczne uniesienia. Dzień i noc przeżyte na łóżkowych igraszkach to jest to, o czym właśnie marzą. 7% kobiet pragnie jednak szczególnego miejsca, jakim mogą być malownicze zakątki w kraju i za granicą, w które zabiorą je ukochani panowie na walentynkowe wycieczki. 5% panów również odpowiadają wyjazdowe Walentynki. 6% pań chce szczególnych doznań w ekskluzywnych restauracjach na wykwintnych kolacjach. Uważają one, że  status wybranego miejsca jest miarą uczuć partnera. Jednak tylko 2% mężczyzn stanie na głowie, by sprostać takiemu wyzwaniu.

 

Sposób, by zdobyć serce ukochanego

 

We współczesnym świecie coraz bardziej w każdy aspekt życia wkrada się konsumpcjonizm. Nic więc dziwnego, że również Dzień Świętego Walentego jest świętem komercyjnym, na którym pragną jak najwięcej zarobić restauratorzy, biura turystyczne, hotele, kwiaciarnie i sklepy z upominkami. I oczywiście nie ma w tym nic złego, póki nie zapominamy, co tak naprawdę powinno być ważne w relacjach między dwoma kochającymi się osobami. Na szczęście większość zapytanych skupia się na tym, by cudownie spędzić Walentynki z ukochaną osobą, mieć dla niej czas i skoncentrować na celebrowaniu święta we dwoje całą swoją uwagę, a wyszukane atrakcje nie są według nich wcale potrzebne lub są jedynie elementem towarzyszącym. Jeżeli szukasz jeszcze swojego Walentego Walentynki MyDwoje proponuje zabawę walentynkową dla singli. Wysyłaj kartki i znajdź swoją drugą połowę jeszcze przed świętem zakochanych.

 

 

Zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn kluczem do udanego świętowania jest bowiem to, by mieć przy boku odpowiednią osobę i  bez pośpiechu patrzeć jej w oczy, a potem… to już ich słodka tajemnica.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *