Wizerunek – gwarancja sukcesu na każdym polu

Nasz wizerunek ma bezpośredni wpływ na to, jak jesteśmy odbierani przez innych ludzi. Tak było, jest i będzie. Wiemy z doświadczenia całego życia, że są takie sytuacje, kiedy wizerunek odgrywa ważniejszą rolę. Ma kogoś do czegoś przekonać, a zatem jest naszym być albo nie być w konkretnej dziedzinie

Takich sytuacji można wymienić wiele. Nad wizerunkiem zastanawiamy się, kiedy idziemy na rozmowę kwalifikacyjną, randkę czy kiedy pierwszy raz spotykamy się z klientem. W każdej z tych sytuacji wizerunek powinien być dostosowany do okazji, czyli jednym słowem w każdym przypadku – inny. Wizerunek to jednak nie tylko to, jak prezentujemy się w danym momencie. Ma on dużo szersze znaczenia.

Personal branding

Personal branding, czyli budowanie własnej marki. To wizerunek, który może nam zagwarantować osiągnięcie sukcesu. Chodzi o to, aby przekonać do siebie, wykreować swoje nazwisko. Jak to zrobić? Przede wszystkim zainwestować w siebie, stawiać sobie wyraźne i odważne cele. Nie da się tego zrobić bez odpowiedniej wiedzy, a zdobyciu jej służą profesjonalne szkolenia z tego zakresu. Szkolenie z zakresu marki osobistej to jeden z kroków do skutecznego rozwoju i w konsekwencji do sukcesu na polu komunikacji.

Wizerunek w mediach społecznościowych

Równie ważne jest budowanie swojego wizerunku w mediach społecznościowych. To tam przecież budujemy drugą rzeczywistość, od której często zależy nasz sukces zawodowy. Traktując media społecznościowe jako narzędzie marketingowe, można spodziewać się konkretnych efektów – lepszego budowania relacji z klientami, radzenia sobie podczas kryzysów, promowania siebie i swojej marki.

Dress Code, czyli dobre pierwsze wrażenie

Nie sposób nie wspomnieć o Dress Code. Dużo mówi się o tym, jak ważne jest dobre pierwsze wrażenie – w zasadzie w kontaktach ze wszystkimi. A pierwsze wrażenie wywołuje się przede wszystkim na podstawie wyglądu zewnętrznego. Jak nie stracić na pierwszym kontakcie z klientem? Przede wszystkim umiejętnie dobierając strój do wystąpienia, rozmowy czy spotkania. Zwracając uwagę na kolory i fasony ubrań. I przyciągając nimi uwagę.

 

Budowanie własnego wizerunku to sprawa złożona. Udział w szkoleniach z tego zakresu to gwarancja zdobycia niezbędnej wiedzy i sprawdzenia jej w praktyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *