Kilka porad jak wybrać buty na obcasie

Od dawna buty na wysokim obcasie są symbolem kobiecości oraz seksapilu. Wydłużają nogi, wyszczuplają sylwetkę oraz dodają nam kilka centymetrów. Niestety oprócz wszystkich zalet, zakładanie szpilek wiąże się też z pewnymi niedogodnościami. Napuchnięte stopy, żylaki oraz brak możliwości swobodnego poruszania się to tylko kilka z nich, dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich i wygodnych butów na obcasie.

1. Rozsądne zakupy

Kobiety mają tendencje do nieprzemyślanych i spontanicznych zakupów. Musimy wiedzieć, że jest to pierwszy krok do zakupu źle dobranych butów. Jeśli rzeczywiście potrzebujemy szpilek najlepiej, jeśli zaplanujemy zakupy odrobinę wcześniej. Warto wybrać się na nie rano, kiedy stopa jest wypoczęta i nie jest spuchnięta.

2. Licz siły na zamiary

Pamiętaj, że jeżeli nie chodzisz w szpilkach na co dzień, musisz dobrać je idealnie. Nie wybieraj tych najwyższych i tych z cienkim obcasem. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się buty na słupku lub na grubszej szpilce. Co do wysokości staraj się nie przekraczać 8 lub 9 cm. Najlepiej, jeśli sama przymierzysz i sprawdzisz, w jakiej wysokości czujesz się najlepiej. Warto również pomyśleć nad butami z grubszą podeszwą pod palcami. Dzięki niej mniej odczujemy wysokość butów i szybciej nauczymy się w nich chodzić.

3. Lekkie buty

Jeśli kupujesz buty, których będziesz używać na co dzień, staraj się wybrać lekki model. Unikaj ciężkich metalowych czy drewnianych elementów, które niepotrzebnie obciążają stopę. Wybieraj buty wykonane z przewiewnych i lekkich materiałów, tak aby wszelkie niedogodności zmniejszyć do minimum.

4. Obcas

Staraj się zwrócić uwagę na to, gdzie umiejscowiony jest obcas. Powinien on znajdować się mniej więcej na środku pięty, a nie na końcu buta. Dobre umiejscowienie obcasa jest gwarancją stabilności butów. Omijaj również bardzo cienkie szpilki, ponieważ bardziej się niszczą oraz nie gwarantują takiej stabilności jak na przykład modne w tym sezonie buty na słupku.

Oczywiście buty na obcasie nie są dla każdego. Niektóre kobiety cenią sobie bardziej wygodę oraz komfort, co jest zupełnie naturalne. Najczęściej buty na obcasie wkładamy na ważne uroczystości oraz imprezy okolicznościowe, tak aby dopełniły elegancką kreację. Na co dzień warto wkładać wygodne buty takie jak baleriny lub trampki. Jest to zdrowsze i mniej obciążające dla naszych nóg oraz stóp. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat trampek, zapraszamy do przeczytania tego artykułu.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert